کامپیوتر ام روز,اموزش کامپیوتر,آموزش تخخصصی کامپیوتر,فروش کامپیوتر,طراحی وب سایت,بهینه سازی وب سایت,مشاهده آنلاین,فروشگاه کامپیوتر ام روز,قیمت روز لپ تاپ,قیمت قطعات کامپیوتر

فروش سرور آپدیت نود 32
آنلاین خرید کنید در وارد کردن مشخصات خود دقت کنید . مشخصات به آدرس شما فرستاده خواهد شد
قیمت 200000 ریال

ورود / ثبت نام

تبلیغات

تست بدسکتور هارد دیسک

 

هارد دیسک یکی از قطعات اصلی هر رایانه ای میباشد که وظیفه حفط و ذخیره سازی اطلاعات را بر عهدا دارد .در صورتی که این قطعه در طول زمان دچار مشکل شود باید قبل از از کار افتادن هارد دیسک بطور کلی از اطلاعات خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنیم تا در صورت بروز مشکل اطلاعات را از دست ندهیم .

از کجا بفهمیم هارد دیسک مشکا دارد ؟

این یکی از سوالات مهمی است که برای اکثر کاربران بوجود می آید ، برای بررسی این موضوع به سرعت رایانه خود دقت نمایید اگر سرعت رایانه شما بیش از حد پایین آمده است و موقع کار با سیستم و باز کردن اطلاعات هارد دیسک شما صدای خر خر می دهد باید کمی دقت کنید ، یا اگر سیستم بطور متوالی موقع روشن شدن هارد را چک میکند دیگر وقت آن شده که به فکر پشتیبان گیری از اطلاعات خود باشید .

ادامه مطلب: تست بدسکتور هارد دیسک

آموزش تصویری تعمیر درایو دیسک نوری

آموزش تعمیر دیسک نوری

درجه : ساده

تعمیر رایتراگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که درب خواننده های دیسک نوری(سی دی رام و رایتر های دی وی دی) به درستی عمل نمیکند و مشکل باز و بسته میشود می توانید با دنبال این آموزش این مشکل را برطرف نمایید .

برای انجام این کار ابتدا رایتر را از کیس خارج نمایید و آن را باز نمایید .

ادامه مطلب: آموزش تصویری تعمیر درایو دیسک نوری

باز گردانی ویندوز بعد از Boot disc fail

boot failبا سلام خدمت تمام بازديد کنندگان عزيز شايد شما هم از جمله آن کاربراني باشيد که بعد از روشن و خاموش شدن ناگهاني سيستمتون با پيغام آزار دهنده Boot disc fail please insert boot disc and pres any key در اين مواقع چکار ميکنيد آيا به ناچار ويندوز را مجددا نصب ميکنيد ؟ اگر اينطور است دست نگه داريد .
دلايل ايجاد اين مشکل زياد است ولي من در اينجا 3 مورد از شايع ترين آنها را که قابل حل هستند را ذکر خواهم کرد :

ادامه مطلب: باز گردانی ویندوز بعد از Boot disc fail

رفع مشکلات کار با اینتر نت پر سرعت ADSl

adslامروزه با توجه به گسترش روز افزون استفاده از اینترنت پرسعت(ADSl (asymmetric digital subscriber line مشکلاتی نیز برای کاربران پیش می آید ؛ در این پست قصد داریم مراحل اولیه حل این مشکلات را بررسی کنیم :

اگر خط شما قطعی دارد در ابتدا و قبل از انجام هر کاری کابل ها را چک کنید و مطمئن شوید از کابل ها و سیم کشی منزل نیست ( برای اینکه خیالتاتن از بابت سیم کشی منزل راحت شود از محلی که شرکت مخابرات سیم ها را به ورودی سیم کشی ساختمان وصل کرده امتحان کنید ).

ادامه مطلب: رفع مشکلات کار با اینتر نت پر سرعت ADSl

آشنایی با سیستم عامل و نرم افزار

بدون شک در دنیایی که سیستم های کامپیوتری را خود جا داده است اولین و مهمترین عاملی که به چشم میخورد سیستم عامل است .

مهم ترین نرم افزاری که وظیفه ساماندهی کنترل و مدیریت منابع کامپیوتری را در اختیار دارد .

ادامه مطلب: آشنایی با سیستم عامل و نرم افزار 

پیکر بندی ویندوز برای شبکه Windows XO &7

به نام خدا

اکنون که با کابل های شبکه Lan آشنا شدید و توافت میان آنها را درک کردیدبه سراغ قسمت بعدی یعنی آماده سازی تک تک سیستم ها برای ارتباط با یکدیگر می رویم .

ابتدا این امر را در ویندوز XP بررسی میکنیم:

ادامه مطلب: پیکر بندی ویندوز برای شبکه Windows XO &7